Кам’янець-Подільський, річка Смотрич.

Історичний центр — старе місто Кам’янця-Подільського, розташоване на мальовничому скелястому острові, створеному каньйоном річки Смотрич. Це річка завдовжки 169 км, яка бере свій початок у заболоченій місцевості та перетинає головний товтровий кряж і впадає у Дністер біля села Устя. Назва походить від слова Дивись. Існує легенда, що раніше річка була такою чистою, що в неї можна було виглядати як у дзеркало. Сьогодні це неширока річка, ширина русла 10-15 метрів, іноді доходить до 40. Існували дослідники, що доводили, що раніше Смотрич був судноплавним. Існує навіть гравюра де на річці зображений човен під вітрилом. За 10 кілометрів від міста Кам’янець-Подільський починається каньйон річки Смотрич, висота якого сягає 50 метрів. Тут є постійні та сезонні водоспади. Біля головного водоспаду, що спадає з Лебединого озера є підвісний міст. У межах Кам’янця-Подільського це можливо один із наймальовничіших куточків Смотрича. Раніше на Смотричи знаходилася система гребель, які могли затопити каньйон у разі потреби. Як, наприклад, т.зв. “Руська брама”.

Де знаходиться Кам’янець-Подільський

Старовинний Кам’янець-Подільський розташований у південно-західній частині Хмельницької області, неподалік від річки Дністер, за 101 кілометр від Хмельницького. Поруч знаходяться адміністративні кордони Чернівецької області. Через місто протікає річка Смотрич, каньйон якої створює омега-подібну петлю довкола старого міста. Перетинае місто також головна гряда Подільських Товтр. “Нова” частина міста знаходиться на двох великих пологих товтрах. Проживає у Кам’янці-Подільському близько 100 000 мешканців. У 2019 році було зафіксовано цифру в 99755 Каменчан. Відоме місто в основному завдяки Старій Фортеці та історичному центру зі старовинною забудовою. Слід зазначити також унікальний м’який клімат, який створюють долини Дністра та його приток, як і височини Товтр, через що Кам’янець значно тепліший та комфортніший за Хмельницький, хоча відокремлює ці населені пункти всього 100 кілометрів.

Оглядовий майданчик у Старому Місті Кам’янця-Подільського.

Привіт, Світ!

Ласкаво запрошую Вас на мій сайт, тут Ви можете отримати цікаву, якісну та достовірну інформацію про місто Кам’янець-Подільський. Сума наведених характеристик робить даний сайт унікальним єдиним та неповторним джерелом позитивних вражень.